یونیورسیاد 2017 / برگ برنده حفظ یا ارتقا جایگاه کاروان ایران در دستان ووشو و والیبالبه گزارش بامداد دوشنبه خبرنگار ایرنا از بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان، درحالی که برای رقابت های این دوره از یونیورسیاد شمارش معکوس آغاز شده و ورزشکاران هر کشور تنها دو روز فرصت برای بدست آوردن مدال دارند شانس ایران برای حفظ یا ارتقا جایگاهش نسبت به بیست و هشمین دوره یونیورسیاد به مدال های ووشو و سپس والیبال گره خورده است.
کاروان ورزشی ایران با 62 ورزشکار متشکل از 18 دختر و 44 پسر به این دوره از رقابت ها پای گذاشت که کار 6 رشته از هشت رشته ای که برای رقابت با نام آوران جهانی در آن حضور یافته و حالا تنها فرصت کسب مدال از دو رشته والیبال و ووشو را در پیش دارد.
ورزشکاران دانشجوی کشورمان در نهمین روز این رقابت ها در سه رشته والیبال ، بدمینتون و ووشو در دو بخش تالو و ساندا به مصاف حریفان جهانی خود رفتند اما با این اینکه چهار ووشو کار ساندای کشورمان همگی به نیمه نهایی راه یافتند و والیبالیست های کشورمان نیز در جمع چهار تیم برتر اما سهمی از مدال های توزیع شده در این روز نداشتند.
ایران اکنون با داشتن 16 مدال جایگاه چهاردهم جدول را دارد و مدال های کاروان ایران تا کنون به شرح زیر است :
طلا : آرمین هادی پور، هادی تیران ولی پور، سعید رجبی و میرهاشم حسینی (تکواندو)
نقره : رامین حسینقلی زاده (تکواندو )، شمشیربازی تیمی مردان اسلحه سابر ، تیراندازی با کمان تیمی مردان
برنز : فاطمه حسام (پومسه ) ، میلکا میرحسینی و ناهید کیانی (تکواندو ) ، تیم میکس پومسه ، تیم پومسه مردان ،مهدی جمالی فشی (پومسه ) ، محمد فتوحی و محمد رهبری (شمشیربازی ) و کیا قدمی (وزنه برداری ).
براساس گزارش سایت بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان ، در حال حاضر ژاپنی ها با 78 مدال (30 طلا ، 20 نقره 28 برنز ) جایگاه نخست جدول را در اختیار دارند و ورزشکاران کره جنوبی نیز با
71 مدال (27 طلا ، 18 نقره و 26 برنز ) در رده دوم ایستاده اند.
چین تایپه نیز به عنوان میزبان رقابت ها با 63 مدال (17 طلا ، 26 نقره و 20 برنز ) در جایگاه سوم قرار دارد .
کاروان دانشجویان ایران در سال 2015 و به میزبانی کره جنوبی با کسب هفت طلا ، دو نقره و 6 برنز جایگاه نهمی را از آن خود کرده بود.
دانشجویان ایرانی امروز (دوشنبه ) در دو رشته ووشو در دو بخش تالو و ساندا به مصاف حریفان می روند و والیبالیست های کشورمان نیز امروز به مصاف نماینده اوکراین می رود.
بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان که از 28 مرداد ماه با رقابت در 21 رشته آغاز شده روز چهارشنبه (هشتم شهریور ماه ) با انجام مراسم پایانی این رقابت ها به کار خود پایان می دهد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
شبد**1828**1953**1010
خبرنگار : خدیجه روزبهانی**انتشار دهنده:حسن معظمیانتهای پیام /*


پاسخ دهید