کی روش: مقابل سوریه خوب نبودیم/ من فرد مشکل سازی نیستمبه گزارش ایرنا، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از تساوی مقابل سوریه در رقابت های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، گفت: اول از همه بسیار افتخار می کنیم به خاطر عملکرد فوق العاده ای که در دیدارهای گذشته داشتیم. از بٌعد صعود کار فوق العاده ای کردیم و در صدر جدول هستیم و از دو دیدار قبل صعود خودمان را مسجل کردیم.
وی با اشاره به عملکرد تیم ملی در دیدار مقابل سوریه، ادامه داد: امروز خوب بازی نکردیم و اشتباهات زیادی داشتیم و به همین دلیل نتوانستیم به برتری برسیم.

* فاصله زیادی با تیم های بین المللی داریم
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: در قدم اول امشب باید بپذیریم که فاصله زیادی با تیم های بین المللی برای پیشرفت داریم. تعدادی از بازیکنان جوان تر با فشاری که در زمین بود، نتوانستند کنار بیایند. وقتی تیمی در 12 دیدار قبل خود گل نمی خورد و در بازی سیزدهم دروازه اش باز می شود، بازیکنان جوان تنشان می لرزد و دچار گمراهی می شوند.
وی ادامه داد: بازیکنان ما برای بردن عجله داشتند و حتی وقتی یک بر صفر عقب بودیم می توانستیم 3 گل بزنیم.دلیل دوم این تساوی خانگی ما این بود که سوریه تیم خوب و با انگیزه ای بود. هیچ تیمی نتوانست به اندازه سوریه ما را دچار مشکل کند. برای صعود سوریه به پلی آف به آنها تبریک می گوییم.

*برای رسیدن به جام جهانی باید برنامه مدون داشته باشیم
کی روش اظهار کرد: برای رسیدن به جام جهانی باید برنامه مدون داشته باشیم. بازیکنانی که در لیگ ایران بازی می کنند آماده نیستند و ما 10 ماه وقت داریم تا آنها را آماده کنیم.

*داوری ناامیدکننده بود
وی در خصوص عملکرد داور مسابقه، افزود: داوری بسیار کیفیت ناامید کننده ای داشت و آماده نبود. بازیکنان سوریه دست کم در نیمه اول ١٠ دقیقه وقت تلف کردند، اما او زمان بسیار کمتری را به عنوان وقت های تلف شده اعلام کرد.
کی روش درباره کارنامه عملکردش و اینکه آیا از آمارش راضی است، گفت: دیروز درباره اینکه قدرت گلزنی را بالا ببریم حرف زدیم؛ امروز ٢ گل زدیم و چند فرصت خوب را از دست دادیم ولی متاسفانه ٢گل خوردیم. امروز نشان داده شد که وقتی تحت فشار قرار می گیریم ممکن است گل بخوریم.

*از نتیجه نهایی و بازیکنانم راضی هستم
وی افزود: در حال حاضر احتیاج به بازیکنانی دارم که به بازیکنان جوان تر در زمین تذکر بدهند و اقتدار داشته باشند. از نتیجه نهایی و بازیکنانم راضی هستم و باید بدانیم از اینجا به بعد برای موفقیت باید برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.

*فرد مشکل سازی نیستم
وی با اشاره به اهمیت آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی روسیه، اظهار کرد: شکی ندارم که نمی توانیم تصمیماتی را که باید بگیریم به تعویق بیاندازیم. در جلسه آخر با «مهدی تاج» رییس فدراسیون فوتبال، به وی گفتم امروز بازی های مقدماتی برای ما به طور رسمی پایان یافت و این اردوی آخری است که من درباره کاری که باید انجام شود، صحبت می کنم.
کی روش تاکید کرد: پی بردم که هر بار درباره برنامه های بهتر صحبت می کنم این طور به نظر می رسد که آدم بد هستم؛ هیچ وقت چیزی را برای خودم نخواستم ولی دیگر نسبت به تعهد من برای تاکید بر اجرای این برنامه ها حساب نکنید.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: فرد مشکل سازی نیستم و نیت من این نیست که مشکلات را به ارمغان بیاورم. من هر زمان درباره مشکلات صحبت می کنم، منظورم زمین تمرینی و تجهیزات و لباس های بهتر نیست، بلکه درباره مسایل و راهکارهایی صحبت می کنم که فوتبال ایران را به جلو می برد. آینده فوتبال ایران به زمین تمرین و امکانات بهتر، لیگ حرفه ای، مربیان و بازیکنان بهتر وابسته است.

*سفر طولانی به کره بر روند بازی امشب تاثیرگزار بود
وی افزود: شکی نیست که سفر طولانی به کره بر روند بازی امشب ما و ریکاوری بازیکنان تاثیرگزار بود و بازیکنان دو پرواز داشتند. نباید به خاطر این تساوی عزا بگیریم، زیرا ما مقتدرانه به جام جهانی صعود کردیم.
وی تاکید کرد: ما در گروه خودمان اول بودیم، ولی مطمئنا همیشه دنبال بهتر شدن هستیم. بازی امروز را خوب شروع کردیم و چندین موقعیت خوب داشتیم. تیم ملی فوتبال ایران امشب در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در مقابل سوریه به تساوی 2 بر 2 رسید. ایران به عنوان تیم نخست از گروه اول مسابقات آسیا به جام جهانی روسیه صعود کرده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **9118**1368
خبرنگار: سید جواد بشیری**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید