ناظر فدراسیون جهانی: ایران در آینده نزدیک یکی از بهترین های شمشیربازی خواهد بودبه گزارش ایرنا، جیان اندره روز یکشنبه در حاشیه رقابت های جام جهانی شمشیربازی در سالن افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی افزود: برای دومین مرتبه به تهران سفر می کنم که سطح فنی و میزبانی این دوره از مسابقات به مراتب بهتر از دوره قبل است.
وی گفت: نخستین مسابقه فصل جدید رقابت های شمشیربازی جهانی که در تهران پیگیری می شود، از کیفیت بالایی برخودار است.
مسابقات جام جهانی جوانان کلاس A از 25 شهریور به مدت دو روز در سالن افراسیابی مجموعه ورزشی شیرودی تهران در حال برگزاری است.
این رقابت‌ها با حضور 15 کشور مطرح دنیا (آذربایجان، بلاروس، بلژیک، کویت، گرجستان، آلمان، هنگ کنگ، مجارستان ، ایران، عراق، اردن، قزاقستان، ایتالیا، رومانی و ترکیه ) در قالب 62 ورزشکار در بخش سابر انفرادی و تیمی در حال پیگیری ‌است که ایران با 20 نماینده در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.
تیم ملی شمشیربازی ایران نیز امروز در مرحله نیمه نهایی مسابقات جام جهانی جوانان، عراق را شکست داد و به فینال راه یافت.
ناظرفدراسیون جهانی شمشیربازی گفت: فاصله ای بین شمشیربازان ایران با برترین های این رشته وجود ندارد و اگر بخواهیم تخصصی در این باره صحبت کنیم، باید گفت ایرانی ها باید خودباوری و اعتماد به نفس خود را تقویت کنند زیرا آنها توانایی بالایی دارند و می توانند با برنامه ریزی به جایگاه واقعی خود در جهان دست یابند.
این ناظر جهانی در عین حال روزنامه نگار «پرونیا پاوس» ایتالیاست .
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250**1828**1368
خبرنگار:خدیجه روزبهانی*8انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید