ملی پوشان به مسابقات کاپ آسیا اعزام می شوند/ حضور سه ماهه تیم ملی کره شمالی در تهراننظری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا گفت: مسابقات کاپ آسیا در روزهای 24 تا 27 شهریورماه بین 16 نفر برتر مناطق 5 گانه آسیا در بخش مردان و زنان برگزار می شود.
وی توضیح داد که 16 نفر برتر تنیس روی میز مناطق 5 گانه آسیا با توجه به رده بندی جهانی بازیکنان انتخاب می شوند.
دبیر فدراسیون تنیس روی میز اردوی برادران عالمیان و ندا شهسواری در ترکیه را خوب توصیف کرد و گفت: بهترین نتیجه ای که در مسابقات کاپ آسیا داریم مربوط به کسب عنوان چهارمی نوشاد عالمیان در بخش انفرادی شش سال پیش می شود.
نظری ابراز امیدواری کرد با قرعه مناسب و آمادگی قابل توجه این سه ملی پوش، تیم ایران بتواند نتایج قابل قبولی در مسابقات کاپ آسیا بگیرد.

**حضور سه ماهه تیم ملی کره شمالی در ایران
نظری همچنین از توافق با تیم ملی کره شمالی برای حضور چهار بازیکن اصلی به همراه یک سرمربی و یک سرپرست در ایران برای سه ماه خبر داد.
وی توضیح داد بازیکنان ملی پوش کره شمالی می توانند در مدت اقامت خود در کمپ تیم های ملی با باشگاه های داخلی نیز قرارداد امضا و در لیگ حضور پیدا کنند؛ این موضوع می تواند منجر به افزایش کیفیت مسابقات لیگ ایران شود.
به گفته دبیر فدراسیون تنیس روی میز، برای اینکه امکان استفاده تیم های باشگاهی از بازیکنان کره شمالی وجود داشته باشد، مسابقات لیگ سال جاری زودتر از موعد سال های گذشته آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه دعوت نامه مسابقات لیگ برای تیم هایی که سال گذشته در لیگ برتر و لیگ دسته اول حضور داشتند، ارسال شده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر تیم هایی که سال گذشته در لیگ برتر حضور داشتند، برای چهار تیم از لیگ دسته یک نیز دعوت نامه ارسال کردیم.
دبیر فدراسیون تنیس روی میز همچنین از حضور سه ماهه یک مربی چینی با تجربه برای تیم های پایه در ایران از اوایل مهرماه خبر داد و افزود: هفت پسر و هفت دختر از هفته اول مهرماه در اردوهای شبانه روزی فدراسیون حضور خواهند یافت؛ در صورتی که از عملکرد سه ماهه مربی چینی رضایت داشته باشیم، امکان تمدید قرارداد با این مربی وجود دارد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات نونهالان دختر -9 تا 12 سال- در ساری گفت: تیم های آذربایجان غربی و بوشهر در این مسابقات اول و دوم شدند و هفته آینده نیز مسابقات نونهالان پسران در شهر سقز برگزار می شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9129**1368
خبرنگار: مهدی رهبر**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید