ملایی پس از شکست طلسم 10 ساله:این مدال پلی برای آینده جودوی ایران است«سعید ملایی» پنجشنبه شب موفق شد تا مدال برنز رقابت های جودوی قهرمانی جهان را در بوداپست مجارستان کسب کند و به 10 سال انتظار این رشته برای کسب مدال جهانی پایان دهد.
آخرین بار، «آرش میراسماعیلی» سال 2007 در رقابت های جهانی برزیل به مدال برنز رسیده بود.
این جودوکار شایسته ایران پس از کسب مدال برنز جهان در گفت وگو با ایرنا، اظهار کرد: با کمک کادر فنی برای هر مبارزه برنامه ریزی داشتم و از ابتدا به دنبال حضور در فینال بودم و از اینکه نتوانستم فینالیست شوم، ناراحت هستم.
وی افزود: پس از استراحت در دور نخست، برابر حریفانی از قرقیزستان، یونان، مصر را شکست داده و در ادامه نماینده هلند که نفر دوم رنکینگ جهان است را مغلوب کردم.
دارنده مدال برنز جهان تصریح کرد: در مبارزه نیمه نهایی نیز حقم مقابل نماینده ایتالیا کسب پیروزی بود که متاسفانه اینگونه نشد تا در رده بندی حریف مجارستانی که از حمایت تماشاگران سود می برد را مغلوب کرده و مدال برنز را برای جودوی ایران به ارمغان بیاورم.
وی افزود: نکته مهم این رقابت ها، سطح فنی بالای آن نسبت به گذشته بود که نشان از برنامه ریزی کشورهای قدرتمند برای المپیک 2020 توکیو دارد.
ملایی در پایان عنوان کرد: اکنون تلاش می کنم تا روند مثبت را تا بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و سپس المپیک 2020 تداوم بخشم تا جودوی ایران را به موفقیت برسانم.
پیکارهای جودوی قهرمانی جهان از عصر ششم شهریورماه با حضور 796 جودوکار از 136 کشور به میزبانی شهر «بوداپست» مجارستان آغاز شده است و یک هفته ادامه خواهد داشت. تیم ملی ایران با چهار جودوکار و سرمربیگری «محمد منصوری» در این رقابت ها حضور یافته است. این مسابقات روز یکشنبه به اتمام می رسید.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783*شبس*1488 *خبرنگار: امیر میرزاییان* انتشار دهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


پاسخ دهید