قهرمانی مقتدرانه ژاپن در مسابقات جهانی جودو/غول فرانسه 8 ستاره شدبه گزارش شنبه شب ایرنا، پیکارهای جودوی قهرمانی جهان که از ششم شهریورماه با حضور 796 جودوکار از 136 کشور به میزبانی شهر «بوداپست» مجارستان آغاز شده بود، امشب با شناخت تیم های برتر به پایان رسید.
تیم ملی ایران با چهار جودوکار(محمد رشونژاد، محمد محمدی بریمانلو، سعید ملایی و رامین صفویه) و سرمربیگری «محمد منصوری» در این رقابت حضور یافت و با مدال برنز «سعید ملایی» در وزن منهای 81 کیلوگرم به کار خود پایان داد.
ملایی پس از 10 سال جودوی ایران را به مدال جهانی رساند. پیشتر «آرش میراسماعیلی» در مسابقات جهانی 2007 برزیل به مدال برنز رسیده بود.
در پایان این مسابقات و در مجموع دو بخش مردان و زنان، ژاپنی ها که قهرمان همیشگی جهان و المپیک هستند با عملکردی خیره کننده و کسب 7 مدال طلا، چهار نقره و یک برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.
فرانسه با 2 مدال طلا و یک برنز سکوی نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و مغولستان با یک طلا، یک نقره و چهار برنز به عنوان سومی رسید.
برزیل، آلمان، صربستان، چین، جمهوری آذربایجان، اسلوونی و روسیه نیز رتبه های چهارم تا دهم را به خود اختصاص دادند.
در بخش مردان مدال های طلا به «تاکاتو ناهوئیسا»، «آبه هیفومی»، «سوشی هایموتو» و «آرا اون» همگی از ژاپن، «آلکساندر ویزرچاک» از آلمان ، «نمانییا مایدوف» از صربستان و «تدی رینر» از فرانسه رسید.
«تدی رینر» جودوکار سنگین وزن فرانسه در این مسابقات موفق به کسب هشتمین مدال طلای خود در مسابقات قهرمانی جهان شد تا نام خود را در تاریخ این رشته رزمی جاودانه کند.
این جودوکار 28 ساله، دو مدال طلای المپیک های لندن و ریودوژانیرو و 5 طلای قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد.
در بانوان نیز، «فونا توناکی»، «آی شیشیمه» و «شیزورو آرای» همگی از ژاپن، «سومیا دورسورن» از مغولستان، «کلاریسا آگبنگنو» از فرانسه، «ماریا آگویار» از برزیل و «یو سونگ» از چین طلایی شدند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
شبد**ورزشی**3783**1010
خبرنگار: امیر میرزاییان***انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


پاسخ دهید