شرایط برای حضور تکواندوکاران جوان کشور در عرصه جهانی فراهم می شودبه گزارش ایرنا، سیذ محمد پولادگر روز چهارشنبه در نشست مجمع انتخاباتی هیأت تکواندوی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این فدراسیون آمادگی لازم برای برگزاری جشنواره اختصاصی استعدادیابی تکواندو و دوره های آموزشی در تمامی استان ها از جمله کهگیلویه و بویراحمد را دارد.
وی به وجود ظرفیت‌ های مطلوب در رشته ورزشی تکواندو در کشور و کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و افزود: تکواندوی این استان در صورت حمایت لازم می تواند در سطح ملی مطرح شود.
رئیس فدراسیون تکواندو بیان کرد: تکواندوکاران آقا و خانم کهگیلویه و بویراحمد دارای قابلیت های چشمگیر هستند که باید شناسایی، تقویت و شکوفا شوند.
پولادگر عنوان کرد: انتظار می رود که مربیان تکواندوی کشور کلاس‌ های آموزشی رایگان برای افراد علاقمند در تمامی استان ها از جمله کهگیلویه و بویراحمد برگزار کنند.
وی ابراز داشت: چهار هزار و 710 تکواندوکار ساماندهی شده در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد یک هزار و 505 نفر فعال و سه هزار و 205 نفر نیز غیرفعال هستند
پولادگر گفت: 21 باشگاه تکواندو در کهگیلویه و بویراحمد ثبت شده که از این تعداد هفت مورد فعال و 14 مورد نیز غیرفعال است.
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تلاش هر چه بیشتر مسئولان هیأت تکواندوی استان برای توسعه روزافزون این رشته ورزشی و رسیدن آن به جایگاه واقعی ضروری است.
سید محمدتقی علوی اظهار داشت: تکواندو از رشته ‌های ورزشی مورد علاقه مردم کهگیلویه و بویراحمد به ویژه جوانان و نوجوانان است.
وی افزود: هیأت تکواندوی کهگیلویه و بویراحمد مشکلات متعددی دارد و انتظار می رود که مسئولان فدراسیون نیز نگاه ویژه ‌ای به استان داشته باشند.
علوی بیان کرد: سعی خواهد شد تا پایان سال جاری 2 یا سه تشک تاتامی ویژه رشته ورزشی تکواندو تهیه و بین تعدادی از شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد توزیع شود.
حمید پرهیزگار به عنوان تنها کاندیدا با کسب 16 رأی از مجموع 16 رأی مأخوذه به مدت چهار سال رئیس هیأت تکواندوی کهگیلویه و بویراحمد شد.
کهگیلویه و بویراحمد حدود 50 هزار ورزشکار ساماندهی شده آقا و خانم در رشته های مختلف دارد.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110انتهای پیام /*


پاسخ دهید