سیامند رحمان برترین ورزشکار معلول جهان شدبه گزارش ایرنا، سیامند رحمان برای کسب عنوان برترین ورزشکار سال با 2 ورزشکار دیگر رقابت کرد و موفق به کسب این عنوان شد.
بر اساس این گزارش، در مراسم یاد شده که در شهر ابوظبی کشور امارات برگزار شد جایزه برترین های سال 2017 به بهترین ورزشکار مرد، بهترین ورزشکار زن، بهترین تیم، بهترین ورزشکار تازه کار مرد و بهترین ورزشکار تازه کار زن به برندگان اهدا شد.
سه نامزد ورزشکار مرد سال به شرح زیر بودند :

*ایهار بوکی (بلاروس)
این شناگر در حالی بازی های پارالمپیک ریو را به پایان رساند که شش مدال طلا و یک برنز در کارنامه خود به جا گذاشت.
این ورزشکار 23 ساله در دومین حضور خود در بازی های پارالمپیک، موفق شد 2 رکورد جهانی در 100 متر پروانه S13 و 100 متر قورباغه SB13 از خود بر جا گذارد.

*مارسل هاگ (سوییس)
این ورزشکار که به ‘گلوله نقره ای’ شهرت دارد در چهارمین حضور خود در بازی های پارالمپیک موفق شد در مواد 800 متر و ماراتن بر روی سکوی قهرمانی بایستد.
حضور او در فینال 800 متر T54 نوزدهمین تلاش او تا این زمان برای کسب مدال طلا به حساب می آمد.
این ویلچر ران سوئیسی در مواد 1500 متر و 5000 متر T54 هم به مدال نقره رسید.

*سیامند رحمان (ایران)
او کاری را انجام داده که هیچ انسانی تا پیش از این موفق به انجام آن نشده است: وزنه فوق العاده 310 کیلوگرم را روی سینه برد، رکورد جهانی خودش را بهبود بخشید، دومین مدال طلای پیاپی پارالمپیکش را برد و بار دیگر ثابت کرد او قوی ترین پارالمپین جهان است.
سیامند رحمان’ در سال 1387 برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
رحمان وزنه بردار ملی پوش اشنویه ای در حرکتی باور نکردنی در پارالمپیک ریو 2016 وزنه 310 کیلوگرمی را مهار کرد و تمام رکوردهای جهان و پارالمپیک را شکست.
ورزشی * 1528 *1569
خبرنگار: حسن تمیمی- سارا معروفی ** انتشار: علی حبیبیانتهای پیام /*


پاسخ دهید