دو نماینده ایران از رسیدن به فینال بازماندند/تلاش برای مدال برنزبه گزارش ایرنا، لیگ جهانی کاراته وان آلمان از عصر روز جمعه با حضور 1384 کاراته کا از 87 کشور در شهر لایپزیک آغاز شد که طی آن «امیر مهدی زاده» و «سعید احمدی» از رسیدن به فینال بازمانده و به دیدار رده بندی رسیدند.
«امیر مهدی زاده» در وزن منهای 60 کیلوگرم، ابتدا به مصاف متیو «پامپالونی» از ایتالیا رفت و با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید و سپس «ملک سلاما» از مصر دارنده مدال طلای جوانان جهان را دو بر یک مغلوب کرد.
«صدرالدین سایماتوف» ازبکستانی دارنده سه مدال طلای مراحل مختلف لیگ جهانی در سال 2017، سومین کاراته کایی بود که برابر مهدی زاده شکست خورد و در ادامه «آنجلو کرکنزو» ایتالیایی نیز برابر نماینده شایسته ایران مغلوب شد.
«امیر مهدی زاده» در مرحله نیمه نهایی برابر «بروس داگلاس» از برزیل دارنده دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز جهان قرار گرفت و 4 بر صفر شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.
در وزن منهای 67 کیلوگرم، «سعید احمدی» ابتدا «نیکلاس سانتانا» از شیلی را 2 بر صفر برد.او در دومین دیدار به مصاف «فلیپ ببریچ» از لوگزامبورگ رفت و پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه در هانتی (رای داوران) برنده شد.
احمدی در مبارزه سوم با امیر علی دیدار از قزاقستان دیدار کرد و 4 بر 3 پیروز شد و سپس «عمر کمال اغلو» نایب قهرمان اروپا از ترکیه را هشت بر صفر شکست داد.
احمدی در ادامه با «گارین ماروین» دارنده مدال طلا امیدهای جهان از فرانسه رقابت کرد و 10 بر 5 به برتری رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت.
کاراته کا وزن منهای 67 کیلوگرم در نیمه نهایی به مصاف «هیروتو گومیو» دارنده برنز آسیا در سال 2015 از ژاپن رفت و 4 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و او نیز راهی به فینال پیدا نکرد.
با این اوصاف، مهدی زاده و احمدی روز یکشنبه برای کسب مدال برنز به مصاف حریفان خود می روند.
این مسابقات، شنبه شب ادامه می یابد و «ذبیح الله پورشیب»، «مهدی خدابخشی» و «علی اصغرآسیابری» به مصاف حریفان می روند.
رقابت های فینال و رده بندی اوزان مختلف نیز روز یکشنبه برگزار می شود.
شبد**3783**9122
خبرنگار: امیر میرزاییان** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


پاسخ دهید