دوگانگی در سازمان لیگ و هیات فوتبال تهران بر سر مالکیت باشگاه نفتپس از اعلام عدم علاقه شرکت نفت برای باشگاه داری در سطح اول فوتبال وضعیت تیم فوتبال نفت تهران به عنوان نماینده کشورمان درلیگ قهرمانان آسیا نامعلوم ماند، اما مدیران سابق شرکت نفت خیلی سریع دست به کار شدند و این باشگاه را به مزایده گذاشتند و در حالی که ملوان را برنده این مزایده اعلام کردند، این باشگاه را به شرکت بهنام پیش رو واگذار کردند.
با روی کار آمدن این شرکت بازهم بخش خصوصی نتوانست عملکرد مثبتی داشته باشد و فصل گذشته را مدیریت علی دایی به عنوان سرمربی با گرفتن سهمیه آسیا پس از قهرمان در جام حذفی به پایان رساندند، اما این پایان خوش با شروع مجدد تلخی همراه شد.
مدیران بهنام پیش رو که به گفته مسئولان شرکت نفت نتوانستند در برآورده کردن تعهدات خود موفق عمل کنند، پس از عدم موافقت با علی کریمی، «حمید درخشان» را به عنوان سرمربی انتخاب کردند و لیگ را خیلی دیر اما برخلاف انتظار با این مربی خوب شروع کردند.
به دلیل عدم اجرای تعهدات هفته گذشته «شرکت بهنام پیش رو» از مدیریت نفت کنار گذاشته شد و باشگاه به شرکت جدیدی واگذار و نامش به نفت طلاییه تغییر می یابد اما سازمان لیگ همچنان بهنام پیش رو را در راس این باشگاه قانونی می داند.
در همین راستا ایرنا با سعید فتاحی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در این خصوص گفت و گو کرده است.
فتاحی در خصوص اینکه کدام مالک را به رسمیت می شناسد، اظهار کرد: از نظر ما همچنان مدیران قبلی در باشگاه نفت مسئولیت دارند و مدیران جدید مراحل قانونی تحویل باشگاه را پشت سر نگذاشته اند.
وی ادامه داد: برای واگذار یک باشگاه به افراد جدید باید از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان و هیات فوتبال به همراه مبایعنامه برای ما نامه هایی ارسال شود و مدیران جدید معرفی گردند که تا این لحظه برای مدیران جدید باشگاه نفت تنها از سوی اداره کل نامه ارسال شده و به همین دلیل ما آنها را به رسمیت نمی شناسیم.
مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سئوال که آیا سرمربی نفت علی کریمی است یا حمید درخشان، اظهار کرد: از نظر ما این مسئولیت هنوز برعهده حمید درخشان است، زیرا ما همچنان مدیران قبل را قانونی می شناسیم.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا پس از معرفی از سوی مراجع نام برده تغییر مدیریت باشگاه نفت ثبت خواهد شد، گفت: پس از انجام مراحل قانونی فدراسیون فوتبال باید شرایط را بررسی و تایید نهایی را اعلام کند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **9118**1368
خبرنگار: سید جواد بشیری**انتشار:خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید