حضور 15 کشور در مسابقات کشتی پهلوانی بازی های داخل سالن ترکمنستانبه گزارش روز جمعه ایرنا از فدراسیون کشتی، با توجه به تلاش های صورت گرفته توسط کمیته کشتی پهلوانی اتحادیه جهانی و فدراسیون کشتی ایران، این رشته اصیل در بین کشورهای دنیا دارای جایگاه مناسبی شده است.
در همین راستا این رشته برای نخستین بار در رقابت های داخل سالن آسیا حضور دارد و کشتی گیرانی از کشورهای بنگلادش، هند، اندونزی، ژاپن، قرقیزستان، لبنان، پاکستان، فیلیپین، سوریه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، سنگاپور، مغولستان و ایران در این رقابت ها که در سه وزن انجام می شود، شرکت می کنند که نشان از رشد کشتی پهلوانی در بین کشورهای دنیا از جمله کشورهای آسیایی دارد.
البته همزمان با این رقابت ها، مسابقات کشتی پهلوانی جام مدوید در قاره اروپا روزهای 25 تا 27 شهریورماه با حضور ١٥ کشور اروپایی در شهر مینسک پایتخت بلاروس و زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی نیز برگزار می شود.
تیم های ملی بسکتبال سه نفره بانوان، کشتی بانوان، کشتی گوراش، کشتی قزاق گوراش، کشتی آلیش، کشتی پهلوانی ،کوراش و دوچرخه سواری کشورمان در قالب بزرگترین گروه از کاروان ورزشی اعزامی ایران(کاروان شهید حججی) روز گذشته عازم عشق آباد محل برگزاری این رقابت ها شدند.
پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا همزمان با دومین دوره بازی های هنرهای رزمی آسیا از 26 شهریورماه در عشق آباد آغاز می شود تا پنجم مهرماه ادامه خواهد داشت. این رقابت ها با حضور ٦ هزار ورزشکار از ٦٢ کشور برگزار می شود که از این تعداد ۲۱۴ نفر نمایندگان کشورمان در رشته های مختلف هستند. از این تعداد ۱۴۸ ورزشکار در بخش مردان و ۶۸ ورزشکار در بخش زنان ترکیب کاروان ایران را برای حضور در بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا تشکیل می دهد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9029** 1701
تنظیم کننده: محمد مهدی موذن** انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


پاسخ دهید