جلال طالبی: سه امتیاز دیدار با ایران تنها خواسته سوریه/بازی دشواری در راه استسرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1998 فرانسه و سرمربی اسبق تیم ملی سوریه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص دیدار ایران و سوریه، گفت: اگر به نتایج دیدار این دو تیم در گذشته نگاه کنید، هیچ گاه مقابل سوریه به آسانی پیروز نشده ایم و همیشه بازی های سختی را پشت سر گذاشته ایم.
وی ادامه داد: سوریه در بازی فردا فقط به سه امتیاز مسابقه فکر می کند، زیرا تنها در این شرایط می تواند امیدهای خود را برای صعود به جام جهانی زنده نگه دارد. بی تردید سوریه در دیدار فردا هجومی ظاهر خواهد شد و خوشبختانه در مقابل آنها تیم ما در کارهای دفاعی عملکرد کم اشتباهی دارد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1998 فرانسه، گفت: امیدوارم هواداران تیم ملی در آخرین مسابقه انتخابی جام جهانی ورزشگاه آزادی را با خاطره خوب ترک کنند. سوریه در بازی فردا به پاس های بلند روی خواهد آورد که مدافعان ما باید با دقت عمل کنند.
طالبی در خصوص اینکه گفته می شود قرار است در اردوی تیم سوریه حاضر شود، اظهار کرد: فردا به احتمال زیاد در اردوی این تیم شرکت می کنم و با سرمربی و طارق دستیار وی دیدار خواهم کرد. سرمربی فعلی این تیم عضو کادرفنی و طارق هم کاپیتان تیم تحت هدایت من بوده است.
طالبی در خصوص اعتراض کادرفنی و بازیکنان تیم ملی به پرداخت نشدن پاداش خود گفت: همیشه مسایل حاشیه ای در فوتبال ایران وجود داشته، اما این اتفاقات چهره زیبایی از فوتبال ما به نمایش نمی گذارد. دوستان به جای رسانه ای کردن این اتفاقات می توانند در فضای دوستانه مشکلات را برطرف سازند.
سرمربی اسبق تیم های ملی فوتبال ایران و سوریه اظهار کرد: در برخی مواقع به «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران حق می دهم زیرا او برای موفقیت نیاز به امکانات دارد که تا این لحظه اکثر موارد مورد نیاز وی در اختیارش قرار گذاشته نشده است.
سرمربی ایران در جام جهانی 1998 فرانسه در خصوص شانس تیم ملی برای صعود از گروه خود در جام جهانی روسیه، گفت: جام جهانی اصلا شباهتی به مسابقات مقدماتی جام جهانی ندارد. تمام کشورها در روسیه با تمام قدرت حاضر خواهند شد و هیچ تیمی به شکست فکر نمی کند.
وی تاکید کرد: تیم ملی در جام جهانی روسیه قطعا نمی تواند بازی های خود در انتخابی را تکرار کند زیرا تیم هایی که با ما روبه رو خواهند شد بسیار قوی تر هستند. برای صعود از گروه باید منتظر قرعه کشی رقابت های جام جهانی باشیم، اما باید واقع بین هم بود.
تیم ملی ایران که صعود خود را به جام جهانی قطعی کرده است، سه شنبه هفته جاری در آخرین دیدار مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در ورزشگاه آزادی میزبان سوریه خواهد بود.
قرار است در پایان این دیدار، جشنی به منظور صعود تیم ایران به جام جهانی 2018 برگزار و از بازیکنان و کادر فنی تقدیر شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **9118**1368
خبرنگار: سید جواد بشیری**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید