تیم ملی فوتبال به حمایت دولت و وزارت ورزش نیاز دارد/ لزوم ارتقای کیفی امکانات«رسول کربکندی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، بر لزوم ارتقای سطح کیفی اردوها، بازی های تدارکاتی و امکانات مورد نیاز تیم ملی تاکید کرد و افزود: این موضوع نیاز به تامین هزینه دارد که از قدرت فدراسیون فوتبال به تنهایی خارج است و باید وزارت ورزش و ریاست جمهوری برای کمک به تحقق خواسته عموم مردم به کمک فوتبال بیایند.
وی درباره آماده سازی تیم ملی فوتبال برای حضور در جام جهانی اظهار داشت: سخنان کی روش مبنی بر اینکه وقتی بازیکنان جوان شاغل در لیگ برتر تحت فشار قرار می گیرند، دچار اشتباه می شوند، واقعیتی درست و لازم است تا تن بازیکنان ما به تن بازیکنان تیم های بزرگ و شیوه های مختلف بازی آنها بخورد تا مشکلات تیم پیدا شده و برای حل آنها چاره اندیشی کرد.
دروازه بان اسبق تیم ملی جام جهانی را اوج فوتبال دنیا توصیف کرد و افزود: نباید به گونه ای رفتار کنیم که هواداران انتظار صعود ما را از مرحله گروهی داشته باشند؛ البته صعود از این مرحله بسیار مهم است، اما باید بپذیریم که جام جهانی سخت است و دو تیم اول گروه، تیم های قدرتمندی هستند و برای بازی آبرومندانه برابر آنها نیاز به برنامه ریزی و بازی های تدارکاتی داریم.
سرمربی اسبق ذوب آهن اصفهان گفت: تیمی مثل سوریه در روزی که ما خوب بازی نمی کردیم، بسیاری از اشکالات تیم ملی را نشان داد؛ ما حتی نتوانستیم نتیجه را زمانی که تا دقایق پایانی جلوتر بودیم، حفظ کنیم.
کربندی در عین حال افزود: ممکن است تیمی در برخی از روزها خوب نباشد؛ با این حال تیم ملی در دیدارهای قبلی تا زمانی که سوت پایان زده می شد، اصول دفاعی را به طور هماهنگ رعایت می کرد؛ این موضوع برای صعود به جام جهانی کافی بود اما برای حضور در جام جهانی کافی نیست.
کربکندی درباره ارزیابی اش از 10 دیدار گذشته تیم ملی گفت: کره جنوبی به قدرتمندی قبل نبود و از ازبکستان نیز انتظار بیشتری می رفت؛ تصور نمی شد که قطر تا این اندازه راحت تسلیم شود، اما با این حال رسیدن سوریه به این جایگاه نیز قابل پیش بینی نبود.

** بالا رفتن انتظارات از تیم ملی به خاطر صعود راحت
وی صعود تیم ملی به جام جهانی را «بهترین صعود» توصیف کرد و افزود: این صعود در عین حال انتظارات از تیم ملی فوتبال را بالا برد.
این مربی فوتبال با یادآوری رکورد تیم ملی در بسته نگاه داشتن دروازه اش در 12 دیدار قبل از بازی با سوریه تاکید کرد: تیم ملی اصول دفاعی را منطقی و اصولی رعایت می کند و کمترین فشار روی دروازه بان هاست.

** نگرانی درباره عملکرد دروازه بان اول تیم ملی
دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال درباره تغییر مربی دروازه بان های تیم ملی قبل از دیدار با کره جنوبی و عملکرد «علیرضا بیرانوند» درون دروازه تیم ملی برابر سوریه گفت: نمی توانم درباره تغییر مربی دروازه بان ها صحبت کنم؛ با این حال در روزی که تیم ملی خوب بازی نکرد، بیرانوند هم عملکرد خوبی نداشت و این موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی بین اهالی فوتبال شد زیرا صحنه هایی مانند گل دوم سوریه ممکن است در جام جهانی زیاد اتفاق بیفتد.
کربکندی ادامه داد: خوردن گل هایی مانند گل دوم از سوریه، موضوعی نیست که از دروازه بان اول تیم ملی انتظار آن می رود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9129**1368
خبرنگار: مهدی رهبر**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید