اهتزار پرچم مقدس ایران در دهکده بازی های داخل سالن آسیا 2017به گزارش ایرنا، این دوره از بازی های داخل سالن آسیا با حضور نمایندگان 69کشور آسیایی از 26 شهریور ماه تا پنجم مهر ماه در عشق آباد ترکمنستان برگزار می شود.
پرچم جمهوری اسلامی ایران امروز با حضور«اصغررحیمی» سرپرست کاروان، اعضای کادر سرپرستی و تعدادی از ورزشکاران و اعضای کادر فنی کاروان شهید حججی به اهتزاز درآمد تا حضور کاروان ورزشی ایران در دهکده بازیها به صورت رسمی ثبت شود.
کاروان ورزشکاران کشورمان با نام شهید سرافراز «محسن حججی» و با پرچمداری «سارا سادات خادم الشریعه» در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات شرکت می کند.
در این مراسم و طبق برنامه ریزی میزبان با نواخته شدن سرود بازیها و سرود کشور میزبان پرچم کشورهای شرکت کننده به اهتزاز درمی آید.
پیش از اهتزاز پرچم مقدس کشورمان، مراسم پرچم کشورهای بحرین، اندونزی، ازبکستان، مغولستان، فلسطین، تایلند، فیجی، استرالیا برگزار شد.
کاروان ایران با 214 ورزشکار (115مرد و 66زن ) در 20 رشته به این رقابت ها اعزام شده است که در مقایسه با دوره گذشته تعداد رشته های شرکت کننده دو برابر افزایش داشته و همچنین شمار ورزشکاران ایران در این رقابت ها هم رشد چشمگیری به خود گرفته است.
ایران در 20 رشته فوتسال، تنیس روی میز، کیک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ و بیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی ، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند (آلیش)، بسکتبال سه به سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج شرکت می کند.
در دوره قبلی این رقابت ها کاروان ایران با 82 ورزشکار در کره جنوبی با سه مدال طلا، 6 نقره و دو برنز در رده ششم ایستاد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9029**9250** 1701
خبرنگار: گلی سفید زاده** انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


پاسخ دهید