ارومیه قهرمان مسابقات ژیمناستیک ریتمیک دختران آذربایجان غربی شدنادر مدنی رئیس هیات ژیمناستیک آذربایجان غربی عصر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از ارومیه، تیم های مهاباد با 56.26 امتیاز مقام دوم و یوکان نیز با 47.3 امتیاز مقام سوم مسابقات را کسب کردند.
وی با اشاره به نتایج انفرادی بخش خردسالان اضافه کرد: در بخش بدون وسیله دیبا الیاسی از اشنویه، کار با توپ و کار با حلقه روژین گرانی از ارومیه، رومینا اصغری در رشته کار با حلقه مقام های نخست این رده سنی را از آن خود کردند.
وی در خصوص نتایج بخش نونهالان نیز اظهار کرد: پریا خاکی از اشنویه، انیس عبدالله قوچاقی از بوکان و کیمیا ابراهیمی از مهاباد مقام های اول تا سوم بخش بدون وسیله را در این رده سنی به خود اختصاص دادند.
رئیس هیات ژیمناستیک آذربایجان غربی ادامه داد: روژین شیرمحمدی از بوکان در بخش بدون وسیله، الین بزمی در بخش کار با توپ و آیلین بنا نیک سیرت در بخش کار با حلقه به ترتیب مقام های برتر را از آن خود کردند.
به گزارش ایرنا 49 ورزشکار از شهرستان های ارومیه، اشنویه، سلماس، بوکان، مهاباد و تکاب در این مسابقات یک روزه حضور داشتند.
سال 1395 ورزشکاران ژیمناستیک کار استان 10 مدال طلا، 14 مدال نقره و 15 مدال برنز را در مسابقات کشوری کسب کردند و هفت نفر از این ورزشکاران به تیم ملی دعوت شدند.
در مجموع یکهزار و 500 ورزشکار رشته ورزشی ژیمناستیک در استان فعالیت می کنند که 820 نفر از آنان خواهر و 970 نفر برادر هستند.
8135 / 2093 **خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


پاسخ دهید