احداث چهارمین زمین تنیس هارد کورت کشور در منطقه آزاد ماکوبهمن شکاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این زمین تنیس در داخل محوطه دانشگاه پیام نور ماکو در حال ساخت است، افزود: این زمین تنیس را منطقه آزاد ماکو با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال و با مشارکت هیات تنیس این استان احداث می کند.
وی اضافه کرد: 9 زمین روباز و یک سالن اختصاصی تنیس در حال حاضر در ارومیه به فعالیت مشغول بوده و شهرستان های میاندوآب، مهاباد، ماکو و پیرانشهر نیز دارای زمین اختصاصی تنیس است.
وی ادامه داد: زمین تنیس نقده نیز در حال احداث است و تا پایان آبان ماه به بهره برداری می رسد.
شکاری با بیان اینکه آذربایجان غربی در رده بندی کشوری تنیس در سطح یک قرار دارد، بیان کرد: این استان با هشت هیات شهرستانی شامل ارومیه، مهاباد، میاندوآب، نقده، پیرانشهر، ماکو، اشنویه و بوکان پیشتاز هیات های استانی در سطح کشور است.
به گزارش ایرنا هیات تنیس آذربایجان غربی در سال 1350 تاسیس شد و در حال حاضر 400 تنیسور مرد،100 تنیسور زن، چهار داور مرد و یک داور زن دارد.
برگزاری 2 دوره مسابقات سطح پنج جوانان جهان در آذربایجان غربی در سال های 1393 با حضور 11 کشور و 1395 با حضور 12 کشور از مهم ترین اقدام های ورزشی این هیات است.
رئیس هیات تنیس آذربایجان غربی از اوایل سال 1395عضو خبره هیات رئیسه فدراسیون تنیس کشور بوده و در تصمیم گیرهای ورزشی برای این استان نقش مهمی ایفا کرده است.
به گزارش ایرنا، تنیس ورزشی راکتی است که بین 2 نفر (تنیس تک نفره) یا بین 2 تیم دونفره (دوبل) بازی می‌شود و هر بازیکن راکتی دارد که دارای صفحه‌ای از شبکه توری است؛ بازیکن با این راکت، توپی لاستیکی با پوشش نمدی را به زمین حریف پرتاب می‌کند و بازیکنی (یا تیمی) که زودتر امتیاز نهائی را به دست آورد، برنده ‌است.
7129/3072
** خبرنگار: توحید محمودپور** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


پاسخ دهید