آذربایجان غربی قهرمان مسابقات تیراندازی با تپانچه بادی دختران نوجوان کشورسجاد اسفندیاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات در 2 بخش تفنگ و تپانچه بادی از روز شنبه 11 شهریور سال جاری به مدت چهار روز با حضور بیش از 131 شمشیر باز آقا و خانم از 22 استان کشور در رده سنی نوجوانان در سالن فدراسیون تیراندازی تهران برگزار شد.
وی ادامه داد: پس از آذربایجان غربی تیم های یزد و ایلام به ترتیب در جایگاه دوم و سوم مسابقات بخش تپانچه بادی ایستادند.
وی با اشاره به نتایج اسلحه تفنگ بادی نیز گفت: تیم تفنگ آذربایجان غربی در این رشته با اختلاف کم نسبت به تیم تهران در جایگاه دوم ایستاد و تیم خراسان رضوی نیز به مقام سوم رسید.
دبیر هیات تیراندازی آذربایجان غربی با اشاره به نتایج انفرادی هر بخش نیز گفت: در بخش انفرادی رشته تپانچه بادی فرشته صمدپور به مقام ششم دست یافت و همچنین در بخش انفرادی رشته تفنگ بادی ساینا تیموری در جایگاه سوم ایستاد و مدال برنز را از آن خود کرد.
اسفندیاری ادامه داد: مسابقات بخش بانوان شامگاه یکشنبه 12 شهریور به کارخود پایان داد و از روز دوشنبه به مدت 2 روز آقایان با هم به رقابت می پردازند.
وی افزود: رتبه های برتر و تیم های نخست هر رده به اردوی تیم ملی تیراندازی دعوت می شوند.
به گزارش ایرنا، تیراندازی آذربایجان غربی طی چند سال اخیر ملی پوشان متعددی تقدیم جامعه ورزش کشور کرده است.
سارینا قرابت نماینده ایران در بازی های آسیایی 2014 اینچئون، مهسا اروجی و الناز نقی لو دیگر تیراندازان استان در عضویت تیم ملی ایران هستند.
شهریور سال 95 نیز سعید صدری تیرانداز آذربایجان غربی در مرحله پنجم مسابقات آزاد اهداف پروازی کشور در رشته تراپ دوتایی در جایگاه نخست ایستاد.
ورزش تیراندازی یک ورزش رقابتی براساس دقت و سرعت و تصمیم گیری به موقع است که به وسیله (تفنگ، تپانچه) انجام می‌شود. تیراندازی رابطه مستقیمی با قدرت تمرکز نیز دارد به گونه ای که افراد برای بالابردن سطح تمرکز روی به تیراندازی می آورند.
مسابقات سلاح‌های تفنگ و تپانچه در مسافت‌های 10، 25، 50 و 300 متر برگزار می‌شود. برای مسافت 10 متر، از سلاح بادی استفاده می‌شود و در مسافت‌های بیشتر سلاح خفیف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مسابقات تیراندازی با تفنگ با دو سلاح تفنگ بادی و تفنگ خفیف انجام می‌شود. از جمله رشته‌های زیر:
مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی تیراندازی شامل شش ماده: تفنگ بادی 10 متر، تفنگ درازکش 50 متر، تفنگ سه وضعیت 50 متر، تفنگ استاندارد 300 متر، تفنگ درازکش 300 متر، تفنگ سه وضعیت 300 متر، مسابقات اهداف دونده در دو مسافت 10 و 50 متر است.
مسابقات تپانچه نیز با دو سلاح تپانچه بادی و تپانچه خفیف برگزار می‌شود. متداول‌ترین رشته‌های سلاح تپانچه:
مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی شامل شش ماده: تپانچه بادی 10 متر، تپانچه آتش سریع 25 متر (مردان)، تپانچه آتش مرکزی 25 متر (مردان)، تپانچه استاندارد 25 متر (مردان)، تپانچه 25 متر (زنان) و تپانچه 50 متر (مردان) است.
8135 / 2093 **خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


پاسخ دهید